BU ALANA REKLAM VER !
guncelportalreklam@hotmail.com

Define Bulma – Define Bulmak İçin Gerekli Bilgiler – Define İşaret ve Sembolleri Nasıldır, Nasıl Bulunur?

BURAYA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ...

strong>Define Nedir? Define NAsıl Bulunur? Define Olma ihtimali yüksek olan yerler? Define Bulma Teknikleri Nelerdir? Hazine nasıl aranır? işte türm soruların Cevapları….

Define Olma İhtimali Yüksek Sembollerden Bazıları

İŞARETLER

Doğada mevcut tabiat varlıkları, taşlar, mağaralar, duvar resimleri, kayalara çizilen resim, figür ve şekiller, kaleler, manastır, kiliseler, mezarlıklar vs. üzenine işlenen resim, şekil, figür ve işaretler kültürden kültüre, inanç özelliklerine, zaman takvimindeki dönemlere ve insanların yaşadıkları coğrafi bölgelere göre değişmektedir. Şekiller tek başlarına anlam vermezler. Şekil, resim, figür ve işaretler birbirlerini tamamlarlar. incelenirken mutlaka birkaç tane resim, figür, iz ve işaret olmalıdır.

Define İşaretler<

TAŞ ÇIKARILMIŞ MAĞARA

Mağaranın içine girildiğinde karanlıksa aydınlatılmalı ve tavan veya duvarlardan özenle kesilmiş taş var mı incelenmelidir. Kesme yolu ile taş çıkarılmışsa mağarada bir şeylerin olabileceğine işaret eder. Ancak bunun tuzak veya aldatmaca olduğunu iyi öğrenmek incelemek gerekir. Taş çıkarılmış mağaranın dolu olma olasılığı çok yüksektir. Ancak tehlike oranının da çok yüksek olduğu unutulmamalıdır. Acemice davranarak iz, işaret ve sembolleri yok edilmemelidir.

Define Mağara<

GAZLI MAĞARA

Yer altında ulaşılması güç olan mağaralara girildiğinde ilk dikkat edilmesi gereken mağaranın zehirli gazla dolu olup olmadığıdır. Mağara tavanında yarasa yuvaları varsa veya mağarada canlı hayvan yaşadığına dair izler varsa mağarada gaz olayı yoktur. Genelde zehirlenmeler çok yavaş gerçekleşir. Canlı hayvan yaşamamışsa mutlaka gaz maskesi ile girilmelidir. Genelde defineciler bu gazla yavaş yavaş zehirlendiği için hiçbir şey anlamadan ölürler. Gaz olasılığı yüksek mağaraları havalandırarak ve gaz maskesi ile girilmelidir.

Define gizli Mağara<

KAPALI MAĞARA

Taş veya üzerine çizilmiş büyük yarım ‘O’ harfi şeklinde veya biraz daha oval çizgi çok yakın bölgede bir mağara olduğunu işaret eder. Ancak bu mağaranın figürlerin çizildiği dönemde hiçbir giriş ve çıkışın olmadığını ifade eder. Bu tür mağaralara ilk giriş mutlaka tuzaklıdır, gazlıdır ve çok tehlikelidir.

AKREP

Akrep resimleri veya figürleri çok çeşitli anlamlarda kullanıldığı görülmüştür. Zor ve zahmetli işlerde görülen akrep resmi burada çok büyük bir tehlikenin varlığına işaret eder. Özellik değirmen,havuz,mağara,kuyu,yer altı mahzenlerinde çok sık karşılaşılır. Bütün olaylar iz, işaret ve semboller bir bütün halinde incelenmeli tuzak mutlaka bertaraf edildikten sonra aramalar yapılmalıdır.

BALIK

Akarsu, göl,göletlerdeki kayalara çizilmiş çok çeşitli balık resmi ve figürleri yakın bölgede bir hazinenin olduğunu ifade eder. Balık genel olarak hazine olarak nitelendirilir. Balık ile ifade edilen hazinenin yerini bulmak hem kolay hem de çok zordur. Balığın büyüklüğü-küçüklüğü,eğimi,yönü,pozisyonu,tek-çift olup olmadığı,yanında başka sembollerin olup olmadığı gibi konular uzmanlık isteyen işlerdir.

KÜP/KÜRZE

Su içinde veya civarında hazinenin varlığını işaret eder. Burada dikkat edilmesi gereken bu işaretlerin göl,ırmak veya gölet kenarındaki figürün anlamıdır. Susuz alandakilerle karıştırılmamalıdır.

İBRİK

Su veya gölet kenarlarındaki taşlara çizilmiş İbrik figürü su kenarında ve genelde çizilen taş çevresinde para olduğunu ifade eder. Ama bu para büyük değildir.

HALKA

Duvarlarda veya herhangi bir taş üstüne çizilen halka işaretleri veya halkanın kendisi burada birden fazla ve çok büyük tuzakların olduğunu anlatır. Halka figürleri tekte çizilmiş olabilir bir kaç figürün arasında da olabilir. Tuzakların biri aşılırken veya bertaraf edilirken diğer tuzakların çalışabileceğini unutmamak gerekir. Halkanın anlam ve çeşitlerini o yerin önemi ile eşleştirebilirsiniz.

AYAK İZİ

Mağara taban,tavan veya duvarındaki oyulmuş veya çizilmiş ayak izinin herhangi bir yere basıldığında mekanik olarak çalışan bir tuzağın olduğunu ve çalıştıktan sonra durdurulamayacağını simgeler. Basılan yer tuzakları bir tane olabileceği gibi bir kaç tane değişik tuzakta olabilir.

DEVE

Deve resim veya figürleri çok çeşitlidir. Yürüyen,duran,ayağı havada,kafası havada, hörgüçlü, hörgüçsüz, tek hörgüçlü,çift hörgüçlü vs. dir. Deve belli bir hazine veya değerli eşyaları simgeler. Çok iyi incelenmeli diğer figürlerle bir çözümlenmelidir. Develer para anlamı taşıdığı gibi deve ile taşınabilecek eşyaları da simgeler.

ÇIPLAK KADIN

Resim ve figürler arasında veya tek başına çıplak kadın resmi ve bir yılanın kadının belinden başlayıp omuz başına çıkması veya hareket edip omuz başında başının olması bu bölgede çok önemli bir kral veya kraliçe mezarları olduğunu simgeler. Bu figürler diğer figürlerle tamamlanıp mezarın yönünü veya yerini işaret eder.

DÜZ YILAN

Yılan kıvrımları ve çeşitleri çok önemlidir. Zehirli yılanlar tehlike anlamlarını da içermektedir. Ancak yılanın her kıvrımları belli bir ölçü olarak kabul edilerek yılanın baktığı tarafta bir hazine veya değerli bir şeyin olduğunu ifade eder.

İSTAVROZ

Kanatları ölç farklı kanadın baktığı yönde araştırma yap
Kanatları eşitse gömü yada mezar altındadır.
İÇ İÇE DAİRELAR

Genelde Tehlikeyi tuzakları ifade eder. Kazı esnasında dikkat edilmelidir.

KANALLI ÜÇ OYMA

Büyük ihtimalle ermeni işaretidir.

KAPLUMBAĞA

İster oyma ve isterse kabartma resim olsun; kaplumbağanın şekil olarak ifade ettiği görüntü çok önemlidir. Hayvanlara ait resimler kullanılırken, hayvana ait özellikler ön planda tutulur ve çözümler o mantıkla yapılır. Kaplumbağa, bize hazinenin olduğu yerini ,yönünü gösteren noktaları verir. Kaplumbağa üzerindeki, etrafındaki işaretleri, kaplumbağanın yönünü, ayaklarının yönlerini çok dikkatli incelemeliyiz

KARE OYMA

Oda işaretidir.boş odaya rastlanılırsa mutlaka dolu olanı yanındadır boş odanın duvarlarını iyi kontrol et girişi boşluk sesi ara, ikinci dolu oda girişi boş olan odanın duvarlarındadır. Yanında ikinci yön ve derinlik veren işaret varsa bu işaretleri dikkate al,yoksa meyline doğru araştırma yap.yanı bu oymanın içini su ile doldurduğumuzda nereye akar, suyun aktığı yerde kayanın altına doğru çalış.

KARTAL

Kartalın kafası üzerinde istavroz varsa Bizans gömüsüne işaret eder.
Kartalın kanadı açıksa ölen kişinin anısına yapılan gömüdür. Mezar hediyesi vardır.
Kanatları kapalı ise tünemiş şekilde ise gömüsü kapalı bir mağara içindedir.
Kartal sembolünün olduğu yerde gömü kaya içinde aranmalıdır.
Kartalın ayaklarının altındaki kaya önemlidir
Çevredeki kayalar itina ile araştırılmalı değişik yapıdaki kayalarda araştırma yapılmalı.
KAZMA

Kazmak anlamına gelir. Kazarak git anlamına gelir Dehlizlerde yada mağaralarda devam eden tünel demektir.

KERPETEN

Kesişme Noktası Anlamına Gelir… Yakın mesafe kesişen iki yol yada dere gibi bir yer olmalı, kerpetenin yanına yapılmış ikinci bir işaret balın kesişen yol yada derenin neresinde olduğunu gösterir. Çevresinde iyice bir araştırma yapmak gerekir.

KOLTUK TAŞI

Koltuk taşı 4 şekilde bulunur. her 4′ de kesin define işaretidir.

Kol konulacak sağ ve sollu olarak 2 yeri var: koltuk taşına otur karşına bak karşında bir tümsek görmen gerekir. define tümseğin içinde ana kaya içindedir.
Koltuğun sadece sol konulacak yeri varsa o zaman koltuğa otur sol kolunu koy ve sol tarafa bak birbirine yaslanmış kayalara olacak, bu kayaların altında giriş var,
Koltuğun sadece sağ konulacak yeri varsa o zaman koltuğa otur sağ kolunu koy ve sol tarafa bak birbirine yaslanmış kayalara olacak, bu kayaların altında giriş var,
Kol konulacak yerleri yoksa arkasındaki tepenin üstünde bir yığma tümsek bul define bu tümseğin içinde.
KOÇ

Romalı’ lara ait bir işarettir. Kabartma olması şarttır. Koçun yanında 43 adet basamak varsa koçun baktığı yönde ü yığma bul bu yığmalardan biri doludur. Değişik yapıda olan yığma ile uğraş, bunu fark edemezsen ilk önce ortadaki yığmada başla.

KUYU

Tarih önceleri yapılan muhtelif kuyuların duvarlarında bir giriş yapılarak acele olarak define saklanmıştır. Bu nedenle rast geldiğiniz kuyuların duvarlarını iyice kontrol ediniz. Kuyunun duvarlarına iyice bak define duvarında bir giriş yapılarak saklanmıştır

MAKAS

Kesişen yol yada kesişen su kavşak anlamına gelir çevresinde kesişen yol veya akarsu varsa bunların çevresinde yüzey araştırması yapılmalı.

MAĞARA İŞARETLERİ

Çevresinde mağara var. yüzey araştırması yap. Eğer çevrede açık mağara varsa önceden açılmıştır uğraşmayın. açık mağara yoksa araştırmaya devam edin.

MUMYA SEMBOLLERİ

Çevresinde yüzey araştırması yapın mumyalı mezar var. İçinde nasip ve kısmet ne ise o çıkar. Boşta olabilir.

MURÇLU KAYA

Bu tür düzenekler Frig,Roma Bizans medeniyetlerine aittir. Sayma sistemidir. Her bir murç izi bir adımdır.Batı yönlerine doğru adımla ve değişik bir kaya bulmanız gerekir. unutmayın define işaretleri tek başına olmaz mutlaka ikinci yada üçüncü işareti de bulmanız gerekir. Yada bölgede mezarlık alanı vardır iyi bir yüzey araştırması yapılmalı.

PAPATYA

Asil bir bayan mezarı, Burada yeri gelmişken izah edelim sert figürler erkek, yumuşak ve süslü çiçekli figürler bayan mezarını izah eder. çevresinde yığma aranmalıdır.

PAPAZ

Papazın boynundaki madalya,baktığı yada işaret ettiği yön önemlidir. İtinalı bir çalışma yapılmalıdır.

SAKSILI ÇİÇEK

Altına Bak.

TABANCA

25 adım ön tarafından doğal yapıya aykırı nesneler aranmalıdır.

TAVUK

İşaret çözümünde en önemli unsurlardan biri, yapılan figüranın özellikleridir. Tek tavuk baktığı yön önemlidir. Baktığı yönde işaretli kaya varsa kayanın altına bak, tümsek varsa burayı kazı, çukur varsa çukuru kazı ip uçları bunlardır.

TERAZİ

Esnaf yada tüccar gömüsüdür,Gömü değerlidir. Her iki kefesi eşit değildir, gömü kefesinin ağır olan kefenin bulunduğu taraftadır.Kefeler eşit gibi görünse dikkat edilecek nokta terazinin ibresi(dili) size fikir kazandırır. Dil hangi tarafa meyilli ise o tarafta araştırma yap.

TOP AL AYI

Eşkıya işareti olarak bilinmektedir, Aslında bu işaret net olarak çözülmemiştir aşağıda yazacaklarımız net yorumlar değildir. Definesi mağara içinde. önce ayının topal olan ayağını bulunuz ayak yakınlarından mağara mahzen işareti arayınız.

ÜÇGEN

Açıları ayrı ayrı ölçün, açılardan biri mutlaka farklıdır. Fark kadar, farklı olan açının baktığı yönde araştırma yap.

ÖKÜZ

Birbirine bakan iki buzağı .Kesin define işaretidir. Bir birine bakan 2 tane buzağı(öküz) definesi ayaklarının altındadır.Değerli bir gömüdür

Kaynaklar

1. defineara.com/defineisaretleri.html

REKLAM VEREBİLİRSİNİZ...

Aranan Kelimeler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

7 responses to "Define Bulma – Define Bulmak İçin Gerekli Bilgiler – Define İşaret ve Sembolleri Nasıldır, Nasıl Bulunur?"

 1. esmer diyor ki:

  bizde uğrasıyoruz bıkac yer var ama nedense sansımız aklımızı hep yeniyor..bY €smErR

 2. şoreşger samet diyor ki:

  markos başarılı bi tecrübe yaşamış biri olarak sana yardımcı olabilirim. Bana ulaş ben çok rahat tarifini yaparım sana. Alırsın alacağını. Benim gibi paşa oturursun sonra :) beni bul facete isim aynen böle….

 3. şoreşger samet diyor ki:

  aa

 4. markos diyor ki:

  arkadaşlar cok işaretler var elimde ama iyi bir makina olmadan hebisi bosa calışmaderim terazi el ayak hac ne isdersen var buralarda ama altını bulanyok varsa ben alırım dıyen bana ulassın burdan ben faceden bulurum onu

 5. zahirkara diyor ki:

  bizim burda kı dağlara da magara işaretinden çok yıne magara işaretleri var ve hepsi kapalıu magaralar
  birinde durduk şansımı deniyelim dedik 2 metre derinlikl ve 2 metre de genişlik kazı yaptıuk sonuca varmamıza ramak kala her ne olduysa vaz geçtik hala da gidemiyoruz
  tabakayı patlatamadık ve hala açık ne yapacağimizi bilmiyoruzx
  sadece sihirden şüpheleniyoruz
  fikrinizi öğrebnemek istiyorum sizce n yapmamiz grek

 6. Tanju sinan diyor ki:

  Arkadaşlar ben bu işaretlerin hepsinin yerlerini bili yorum.balık, ayı,domuz,yılan,batmışgemi,kurt,2güvercin,çoban ,nal,payton,4güvercin ,14papaz,14cerceve,dama taşı,deve,ok,dev yılan, 2geğik,kama, delikten yılancıkıyor,

YORUM YAP!

Reklamlar

http://guncelportal.blogspot.com/ http://guncelbilgi1.blogspot.com/ http://haber2014.blogspot.com/