BU ALANA REKLAM VER !
guncelportalreklam@hotmail.com

2011 İlköğretim Okulları Yıl Sonu İşlemleri

BURAYA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ...

2010 2011 Eğitim Öğretim yılının sona ermesiyel okul idaresi tarafından yaoılacak olan yıl sonu işlemleri için gerekli olan bilgileri guncel-portal.com olarak sizin için derledik…

2011 YIL SONU İŞLEMLERİ

ÖRNEK:

……….. İLKÖĞRETİM OKULU

2010 – 2011 ÖĞRETİM YILI SONUNDA YAPILACAK İŞLERİN LİSTESİDİR

(01- 30 HAZİRAN 2011)

1- Öğretim yılının son haftasında, öğrencilerin az gelmesi durumunda sınıflar grup yapılarak bir sınıfta toplanacak. Sınıf defterine uygun konu yazılacak.

2- Öğretmenler her türlü değerlendirme e-okul girişlerini en geç 10 Haziran Cuma günü bitirecekler. E- Okula girişler kapatılacak hiçbir şekilde açılmayacaktır.
3- Zümre kararlarına göre değerlendirme sayısı ve puan girişinde eksiği olmayan sınıfların ve derslerin 2. dönem Not Çizelgeleri’ni, 13-14 Haziran günlerinde ilgili md. Yrd. çıkaracak.

4- Öğretmenler Not Çizelgeleri’ni kontrol edip imzalayacaklar. Daha sonra Okul Müdürü’ne onaylatılacak.

5- Not Çizelgeleri tamamlanan sınıfların öğrenci başarı listeleri çıkarılacak. ŞÖK’e gelecekler belirlenecek.

6- Yetersiz öğrencilerin durumları İKY Madde–47/c göre, 13 –14 Haziran Pazartesi ve Salı günleri saat 15.00 – 17.00 arasında yapılacak toplantılarda görüşülecek. ŞÖK toplantıları 1. 2. 3. 4. 5. 6.7.8. sınıflar olarak ayrı yapılacaktır. Toplantılar sınıf gurupları olarak Okul müdürü md. Yrd. başkanlıklarında yapılacaktır.

7- Yetersiz öğrencilerden üst sınıfa geçmesine karar verilenler için e-okul tutanağı çıkarılıp imzalanacak.
8- Yetersiz öğrencinin sınıf tekrarına karar verilmesi için 2. dönemin başında velisi ile yapılan toplantıda belirlenen ve uygulanan tüm önlemler gözden geçirilir. Uygulama sonuçları ile ilgili yetersiz raporu düzenlenir. (İKY Madde–47/b). Bundan sonra öğrencinin Sınıf Tekrarına karar verilir. E-okul tutanağı çıkarılıp imzalanır.

9- ŞÖK toplantılarında alınan kararlar ve sonuçları toplu listesi e-okuldan alınacak ve imzalanacak. Onaylı liste Şube Öğretmenler Kurulu Karar Defterine yapıştırılacak.
10- Karne yazımı öncesinde Not Çizelgesi ve Davranış formu, Devamsızlık ve ŞÖK girişleri kontrol edilecek. Eksikliği olmayan sınıfların karneleri (1. Sınıftan başlanarak) 15 Haziran günü çıkarılacaktır.

11- Sınıf öğretmenleri karnelerin her bölümü kontrol edip, buna uygun görüşler e okul üzerinden yazacak ve imzalayacaktır.

12- Karnesi tamamlanan 4.5.6.7.8. sınıflar başarı listeleri ve belgeleri md. Yrd tarafından 17 Haziran günü çıkarılacak. Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulu listeyi imzalayacak. Okul müdürü onaylayacak.

13- Sınıf Öğretmeni başarı listesini ve belgelerini kontrol edecek. Belgelerini okul müdürüne imzalatacak.

14- Öğrenci başarı durumları takip edilecek. 6.7.8. sınıfların öğrencilerinden, 3 öğretim yılı her dönemde takdir alanlara “ÜSTÜN BAŞARI” belgesi, bazen takdir, bazen teşekkür alanlara “BAŞARI” belgesi verilecek.

15- Başarı belgelerinin her gurubu için okulun Belge Defterine bir numara verilecek, belgelere yazılacak.

16- Karne günü 6.7.8. sınıflar Şube Rehber Öğretmenleri kendi sınıflarına girecekler. Öğrencilerle ilgili bir eksikleri varsa tamamlayacaklar. Başarı durumları konuşulacak. Öğrencileri karneye hazırlayacaklar.

17- Öğrencilere örnek olması için “Onur Belgeleri, Üstün Başarı Belgeleri ve Başarı belgeleri” öğretim yılı kapanış töreninde verilecek. “Takdir ve Teşekkür Belgeleri” karne ile beraber sınıflarda dağıtılacak.

18- Şube Rehber Öğretmeni öğrencinin katıldığı Sosyal Etkinlik (Kulüp) çalışmasının sonuçlanma durumunu “Tamamladı – Tamamlamadı” olarak e-okula girecek ve sonuç karneye yazılacaktır

19 -Sınıf ve derse giren öğretmenler “öğrencilerin kişisel, sosyal becerileri ve gelişim düzeyleri” hakkında, değerlendirme yapacaklar. E-okula işleyecekler. (İKY. Madde–43 EK–6/3-A) Öğrenci davranış notları 10 haziran tarihine kadar tüm öğretmenlerce tamamlanacak.

20-ÖĞRETMENLERİN İDAREYE TESLİM EDECEĞİ SENE SONU İŞ VE İŞLEMLERİ

Madde:95

g) (Ek: 2.5.2006/26156 RG) Ders yılı sonunda zümre öğretmenler kurulu; ders programları, ilgili mevzuatı, ders araç-gereci, öğretim yöntem ve teknikleri, okul ve dersliklerdeki fizikî durum ve öğrenci başarı düzeyini değerlendiren bir rapor hazırlar ve okul müdürlüğüne sunar.

1-Zümre öğretmenleri yılsonu toplantılarını yapacaklar ve rapor hazırlayacaklar. (İKY. Madde–95/g).

2-Sosyal Etkinlikler Danışman Öğretmeni, yıllık çalışma raporu hazırlayacak.

3-Sınıf Öğretmenleri yıllık Rehberlik Çalışmaları ve önerilerine göre sınıf seviyesi raporu hazırlayacak

4-Bakanlıkça belirlenecek yılsonu Mesleki Çalışmalar dönemi konuları ve detayları ayrıca duyurulacak.

5-Mesleki Çalışmalar raporu 29 Haziran Perşembe günü hazırlanacak. İdareye teslim edilecektir

6-Ders kesim raporu hazırlanacak.

7-Yazılı Tomarları ,Yaz Tatili Adresleri idareye verilecek.

8-Çalışma Takvimine göre “Yıl Sonu Öğretmenler Kurulu” 27–28 Haziran günlerinde yapılacaktır.

Yukarıdaki çalışmalar tamamlandıktan sonra tüm yıl sonu teslim edilecek evraklar toplu şekilde Müdür Yardımcısı ……………………………’a verilecektir.

…………………..
Okul Müdürü

REKLAM VEREBİLİRSİNİZ...

Aranan Kelimeler: , , , , , , , , , , , ,

YORUM YAP!

Reklamlar

http://guncelportal.blogspot.com/ http://guncelbilgi1.blogspot.com/ http://haber2014.blogspot.com/